Czym jest Smart Home?

rekuperator
Ciepło lub chłodno – jak działa rekuperator?
2 marca 2022
kolektory słoneczne na dachu domu
Do czego służą kolektory słoneczne?
2 czerwca 2022
kobieta trzyma w dłoniach tablet z aplikacją smart home

Rozwój technologii sprawia, że obecnie każdy z nas może wprowadzać do swojego życia takie rozwiązania, które znacząco poprawiają jego komfort. Mowa tutaj nie tylko o samochodach, które są coraz bardziej autonomiczne czy różnego rodzaju urządzeniach, które uprzyjemniają codzienność, ale również o tym, co można obecnie zrobić ze swoim mieszkaniem czy domem. Na popularności zyskuje coraz bardziej tak zwany Smart Home. Czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym właściwie jest inteligentny dom i jakie elementy się tam znajdują?

Obecnie z terminem ?Smart Home? można się spotkać coraz częściej zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Nie każdy jednak wie, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem, jednak inteligentny dom jest kojarzony przede wszystkim z wygodą i bezpieczeństwem. W praktyce oznacza to, że Smart Home jest zestawem urządzeń, które znajdują się pod kontrolą określonego systemu operacyjnego. Dzięki temu możliwe jest sterowanie i zarządzanie określonymi czynnościami.

W skład systemu inteligentnego domu wchodzą komponenty funkcjonalne i sterujące. Do pierwszych zaliczamy przede wszystkim inteligentne czujniki, ogrzewanie, gniazdka, alarmy czy kamery, natomiast do drugich inteligentne panele, przyciski, piloty i sterowniki. Jeżeli urządzenia wchodzące w skład systemu są ze sobą odpowiednio połączone, to możliwe jest sterowanie urządzeniami czy funkcjami w mieszkaniu dzięki zastosowaniu urządzenia mobilnego, na przykład tabletu albo smartfona.

Co można robić w inteligentnym domu?

Klienci, którzy odwiedzają naszą firmę, ponieważ interesują się inwestycją w fotowoltaikę na Śląsku, nierzadko zwracają też uwagę na inteligentne domy. Wówczas pytają przede wszystkim o to, co właściwie mogą robić po zamontowaniu systemu Smart Home. Otóż użytkownicy tego rozwiązania mogą korzystać z wielu udogodnień. Mowa tutaj na przykład o sterowaniu oświetleniem, czyli programowaniu go w taki sposób, aby samo się uruchamiało o określonych porach.

Ta sama zasada dotyczy sterowania ogrzewaniem czy otwierania bramy. Oprócz tego dzięki Smart Home można też kontrolować takie urządzenia jak lodówka czy pralka, również przebywając poza domem. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że inteligentny dom pozwala na zabezpieczenie mieszkanie przed włamywaczami. Chodzi tutaj o skuteczny system alarmowy, który dodatkowo można uzupełnić o inteligentne oświetlenie.

Komentarze są wyłączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress