Wymień „kopciucha”! Sprawdź dostępne programy dofinansowania

kolektory słoneczne na dachu domu
Do czego służą kolektory słoneczne?
2 czerwca 2022
panele fotowoltaiczne na dachu domu
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej jest optymalna dla średniego domu?
3 października 2022
kocioł węglowy

Zanieczyszczenie powietrza związane z ogrzewaniem domów i paleniem w powszechnych jeszcze niedawno kopciuchach sprawia, że wymiana domowego pieca staje się koniecznością. To nie tylko wymiana korzystna dla środowiska, ale również dla portfela. Pompy ciepła o niskiej klasie energetycznej to wydajna i opłacalna alternatywa dla węgla i gazu. Wymieniając piec na pompę ciepła, można również skorzystać z dostępnych programów dofinansowania.

Jak obniżyć koszt wymiany „kopciucha”?

Ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska, obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania to główne powody, dla których warto wymienić piec na bardziej ekologiczne rozwiązanie, gwarantujące niską emisję. Wymianę wspierają programy dofinansowania, które pozwalają obniżyć koszty inwestycji w domowe źródło ogrzewania. Jednym z nich jest rządowy program Czyste Powietrze w formie dotacji, którym można obniżyć koszty zakupu pompy ciepła, a także prac termomodernizacyjnych budynku i wymiany instalacji grzewczej, a także stolarki okiennej i drzwiowej, która wpływa na izolację cieplną budynku. Naprzeciw osobom, które chcą wymienić piec wychodzą również lokalne programy dofinansowań: wojewódzkie, powiatowe lub gminne.

Jakie korzyści daje zmiana sposobu ogrzewania domu?

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak pompa ciepła, to gwarancja ekologicznej i wydajnej pracy, szybki i łatwy montaż zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach oraz niemal całkowita redukcja emisji CO2. Ten sposób ogrzewania charakteryzuje się również wysoką klasą energetyczną i prostą obsługą. W wieloletniej perspektywie działania wymiana pieca to sposób na obniżenie kosztów ogrzewania. Dodatkowa możliwość dofinansowania wymiany sprawia, że inwestycja kosztuje jeszcze mniej, a dom z nowoczesnym i ekologicznym sposobem ogrzewania zyskuje na wartości. To realne korzyści dla domowników, ale również otoczenia.

Czytaj również: Jakie zalety dla użytkownika ma montaż rekuperatora w domu?

Komentarze są wyłączone.